توسعه: میثم احمدی | telegram.me/meysamv2

09390737683

مواظب باشید یخچال تان بیمارتان نکند!

مواظب باشید یخچال تان بیمارتان نکند!!

 232سرویس بعنوان تعمیرگاه و نمایندگی مجاز لوازم خانگی در ایران و با سالها سابقه کاری موفق در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی و همچنین ماشین لباسشویی و... با اطمینان کامل تعمیرات خود را به  تعمیر گاه مجاز در ایران به232سرویس بسپارید و مطمئن باشید که با تمام وجود پاسخ اطمینان شما را خواهیم داد.برای اطمینان از نگه داری مناسب فرآورده ها و به تأخیر انداختن رشد اغلب باکتری ها، یخچال می‌تواند دمای حدوداً 4 درجۀ سانتیگراد را تضمین کند. ضمناً باید به درستی مورد استفاده قرار بگیرد و توجه ویژه ای در زمینۀ اصول بهداشتی به یخچال بشود. اصولی که اغلب به درستی شناخته نشده اند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که :
1 - در حدود 25% موارد، دمای یخچال های ما بالاتر از حد معمول است.
2 - بیش از یک سوم مصرف کننده ها هیچ چیزی دربارۀ عملکرد یخچال شان نمی‌دانند.
3 - اغلب توالت های ما بیشتر از محلی که خوراکی های فاسد شدنی مان را نگه داری می‌کنیم، تمیز می‌شوند.
دمای مناسب
بیشتر یخچال های مورد مصرف امروزی، مانع از رسیدن به دمایی غیرعادی می‌شوند. در بیشتر موارد، یک «ناحیۀ سرد» (که بنابر مدل یخچال در بالا یا پایینش قرار دارد) دما را بین 0 تا 4 درجۀ سانتیگراد نگه می‌دارد در حالی که دمای بقیۀ بخش ها به 8 درجه هم می‌رسد. تعبیۀ این «ناحیۀ سرد» برای استفادۀ بهتر از یخچال ضروری است. در صورت عدم وجود یک نشانگر دقیق و یا یک سیستم کنترل دما، تنها راه برای فهمیدن کارکرد درست یخچال و ناحیۀ سرد خرید یک دماسنج و قرار دادن آن داخل یخچال درون یک لیوان آب است.  

محافظت محدود
یخچال نمی‌تواند تمام احتمال آلودگی توسط ذرات مضری که به طور طبیعی در برخی خوراکی ها (مانند گوشت، تخم مرغ، فرآورده های گوشتی، فرآورده های لبنی غیر پاستوریزه، مواد خام، فرآورده های دریایی و...) تکثیر می‌شوند را دفع کند. این ذرات که هر سال عامل عفونت های بسیار شدید و حتی مرگ هم می‌شوند، به دو خانوادۀ بزرگ تعلق دارند. این دو خانواده عبارتند از:
1 - مزوفیل ها مانند سالمونلا ها، آنها خوراکی ها را فاسد می‌کنند و باعث تخمیر، گندیدگی، و بوی بد خوراکی ها می‌شوند،
2 - پسیکوتروف ها مانند لیستریوزها، اینها نگران کننده تر هستند زیرا باعث فساد قابل مشاهده در خوراکی هایی که به آنها سرایت پیدا کرده اند، نمی‌شوند. رشد گروه اول در سرما کند می‌شود در حالی که گروه دوم بدون هیچ مشکلی در دمای 0 درجه هم تکثیر می‌شوند.

هر چیز سر جای خودش
برای کم کردن احتمال آلودگی یخچال تا بیشترین حد ممکن، باید چینش یخچال را یاد گرفت، نباید یخچال را بیش از حد پر کرد تا سرما به خوبی در همه جا جریان داشته باشد.
_ خوراکی هایی که زودتر فاسد می‌شوند (مثل گوشت، مرغ، دسرهای لبنی، پنیر تازه و...) نهایتاً تا دو ساعت بعد از خریدشان، باید در سردترین محل (بین 0 تا 4 درجۀ سانتیگراد) قرار بگیرند.
_به علت تغییرات متعدد دما تخم مرغ ها باید درون خود یخچال قرار بگیرند نه داخل در، بهتر است خوراکی هایی که حساسیت کمتری دارند را داخل جاتخم مرغی بگذارید.
_ بهتر است برای جلوگیری از سرایت آلودگی از یک خوراکی به خوراکی دیگر، روی آنها را بپوشانیم، و موادی مانند سبزیجات و میوه های خام را که ممکن است بقیه را آلوده کنند، جدا نگه داریم.
_ روی ظرف موادی مانند گوشت خام را باید با یک لایۀ نازک پلاستیکی و شفاف یا آلومینیومی بپوشانید تا آبش پخش نشود.
_ در نهایت، برای پایین تر نگه داشتن دمای یخچال، مواد خوراکی را زمانی که به خوبی سرد شده اند، درون یخچال می‌گذاریم.

اهمیت بالای رعایت بهداشت
_ باید هفته ای یک بار یخچال را با آب و شوینده تمیز کنید تا باکتری ها و کپک ها نتوانند در آنجا رشد کنند.
_ تمام نقاط و زوایای یخچال باید ماهی یک بار با آب ژاول رقیق شده ضد عفونی شوند، برای جلوگیری از خوردگی یخچال بعد از این کار آن را آبکشی نمایید.
_ در این شرایط باید حواستان به خرده نان و ذرات مواد غذایی که در درزگیر و کائوچوی جداکننده پنهان شده اند، باشد، این محل ها می‌توانند تبدیل به پناهگاه میکروب ها شوند. برخی میکروب ها توسط یک بیوفیلم محافظت می‌شوند، و می‌توانند مدت زیادی در برخی زوایا یا جداره ها حتی زیر لایه ای از یخ باقی بمانند. بنابراین باید به طور مرتب یخ یخچال را آب کرد.
_ در نهایت، نباید خوراکی هایی که درون یخچال وجود دارند را از یاد ببرید زیرا آنها زمینۀ بسیار مناسبی برای انتقال آلودگی دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

این مرکز خدماتی با سابقه فعالیت 20 ساله فعالیت خود را ابتدا در زمینه های لباسشویی و یخچال شروع نمود و پس از چندین سال تجربه اقدام به جذب نیروهای ماهر در سایر زمینه های خدمات تعمیرات لوازم منزل نمود.

هم اینک این مجموعه یکی از شرکت های خدماتی برتر در زمینه ارائه سرویس به کلیه برندهای لوازم خانگی می باشد.

  

تماس با ما

آدرس کارگاه:تهران- تهران نو- خیابان باب زر تابی پلاک 53

شماره های تماس

مرکز 88475721-021

مرکز 77696700-021

شمال 22863018-021

شرق 77207658-021

غرب 44164246-021

جنوب وشهر ری:55052957-021

جنوب شرق:33824302-021

نقشه

تمامی حقوق سایت متعلق به 232 سرویس می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

منوی اصلی