توسعه: میثم احمدی | telegram.me/meysamv2

09390737683

دانستنی های جالب و کوتاه از یخچال

232سرویس بعنوان تعمیرگاه و نمایندگی مجاز لوازم خانگی در ایران و با سالها سابقه کاری موفق در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی و همچنین ماشین لباسشویی و... با اطمینان کامل تعمیرات خود را به  تعمیر گاه مجاز در ایران به232سرویس بسپارید و مطمئن باشید که با تمام وجود پاسخ اطمینان شما را خواهیم داد.

 

دانستنی های جالب و کوتاه از یخچال
باید دانست که یخچال های خانگی ، فریزر ، یخچال های ویترینی و سایر وسایل سردکننده تراکمی ، ساختمان مشابه دارند، و سیستم کار آنها یکسان است،اما همگی آنها مستلزم رعایت برخی نکات هستند که در این مطلب به چندین مورد آن اشاره کرده ایم پس ما را همراهی فرمایید.
 

1- محل قرار گرفتن یخچال   
از قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت دستگاه های گرمازا مثل اجاق گاز، آب گرمکن، شوفاژ و نور مستقیم خورشید بپرهیزید.
فضای پشت یخچال و فریزر باید حداقل بیست سانتی متر، برای گردش هوا، با دیوار فاصله داشته باشد. مطمئن شوید که یخچال یا فریزر روی یک سطح تراز قرار گرفته و در آن به طور کامل بسته می شود.


2- انتخاب صحیح یخچال  
هنگام خرید یخچال مدل هایی را انتخاب کنید که مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری داشته باشند. هم چنین از وجود برچسب انرژی روی یخچال مطمئن شوید.


3- جابه جایی یخچال  
در صورتی که ناچار به جابه جایی و یا حمل آن هستید، حداقل دو تا سه ساعت پس از جابه جایی، یخچال را به برق وصل کنید.


4- تنظیم ترموستات یخچال
دمای داخل فریزر معمولاً سه تا چهار درجه زیرصفر و دمای داخل محفظه ی یخچال سه تا چهار درجه بالای صفر باید باشد، تنظیم نادرست ترموستات علاوه بر اینکه باعث فاسد شدن و یخ زدگی مواد غذایی می شود، مصرف انرژی را نیز افزایش می دهد.


5- قراردادن چیزهای گرم در یخچال  
قرار دادن چیزهای گرم در یخچال کار درستی نیست؛ زیرا هم با گرم کردن فضای داخل یخچال اثر سرما را کم می کنند و هم در اثر گرم شدن داخل یخچال، ذرات برفک و یخ آب شده و همراه با آلودگی های احتمالی به داخل غذاها می چکد و سبب آلودگی آنها می شود.


6- هوای سرد و گرم در یخچال  
در یخچال هایی که در قسمت بالای آن یخدان قرار ندارد، طبقات پایین تر بیشتر با هوای سرد در تماس هستند تا طبقات بالا؛ چون همان طور که می دانید هوای سرد، سنگین تر از هوای گرم است. همچنین چیزهایی که در قسمت در یخچال گذاشته می شوند به علت آنکه هنگام باز و بسته شدن، این قسمت در مجاورت هوای بیرون قرار می گیرد، کمتر از سرمای ضروری بهره مند می شوند.


7- باز و بسته کردن در یخچال  
در یخچال یا فریرز را هیچ گاه به مدت طولانی باز نگذارید و از باز و بسته کردن بیهوده ی آن به خصوص در تابستان خودداری کنید.


8- حفظ سرمای یخچال
اگر برق قطع شد یا به دلیلی به طور موقت از کار افتاد، از باز و بسته کردن در آن خودداری کنید و اگر می توانید روی یخچال را با لحاف یا پتو بپوشانید تا سرمای داخل یخچال تا حدّ امکان حفظ شود. در تابستان که با هر مرتبه باز و بسته شدن در یخچال، درجه ی حرارت داخل دستگاه به سرعت بالا می رود، باید درجه ی سرما را بیشتر کرد تا سرمای لازم زودتر در داخل یخچال تولید شود.


9- انبار کردن مواد غذایی در یخچال 
مقدار زیادی مواد غذایی انباشته روی هم را در یخچال قرار ندهید، چون وقت زیادی لازم است که سرما به همه ی آنها نفوذ کند، بنابراین زودتر خراب می شوند. برای مثال، دیده می شود که مقدار زیادی سبزی را به صورت دسته در یخچال می گذارند و بعد از یکی دو روز وقتی بیرون می آورند وسط آن گندیده و در اثر تخمیر، داغ شده است. برای نگهداری سبزی خوردن در یخچال، ابتدا آن را پاک کنید و بشویید. سپس در پارچه ی نازکی بریزید و داخل یخچال بگذارید. در صورتی که مقدار سبزی زیاد است، برای اینکه سالم تر بماند، پس از پاک کردن، قسمتی را به صورت نشسته داخل کیسه بریزید و در یخچال نگه دارید و هنگام مصرف بشویید.
برفک ها را به طور منظم آب کنید؛ زیرا به محض افزایش قشر برفک، مصرف انرژی بالا می رود. لوله های پشت یخچال یا فریزر را دست کم سالی دوبار گردگیری کنید.


10- رفع بوی یخچال  
برای رفع بوی یخچال می توانید مقداری زغال را نیم کوب کنید، در کیسه پارچه ای نازکی بریزید و در یخچال به خصوص طبقات بالای آن بگذارید. هر چند وقت یک بار کیسه زغال را در آفتاب بگذارید تا خشک شود و دوباره قدرت بوگیری داشته باشد. جدار داخل یخچال را نیز هر چند وقت یک بار با محلول جوش شیرین و آب تمیز کنید.


11- نگه داری مواد غذایی در یخچال
این موضوع به نوع ماده ی غذایی و مقدار آن، درجه ی آلودگی و شرایط محیطی بستگی دارد. برای مثال، یک قطعه گوشت تازه را که از مغازه قصابی می خریم، صلاح نیست بیش از سه روز در یخچال نگه داری کنید. برای نگه داری انواع خورش نیز ابتدا در حالی که سرپوش ظرف خورش گذاشته شده، آن را حداقل پنج دقیقه بجوشانید و بدون اینکه به آن دست بزنید بگذارید خنک شود. سپس داخل یخچال قرار دهید. به این ترتیب می توانید دو تا سه روز خورش را در یخچال نگه دارید. پنیر با نمک را مدت نسبتاً طولانی در یخچال می شود نگه داشت. مرغ معمولاً دو تا سه روز در یخچال قابل نگه داری است. سبزیجات را تا یک هفته و میوه جات را هم بسته به نوع و سلامت پوست آنها شاید تا چند هفته به راحتی بتوان در یخچال نگه داری کرد.


12- مناسب ترین درجه فریزر  
مناسب ترین درجه ی سرمای درون فریزر که هم مواد غذایی را سالم نگه می دارد و هم مانع از بین رفتن ویتامین ها و خواص خوراکی ها می شود، 16- تا 20- درجه سانتی گراد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

این مرکز خدماتی با سابقه فعالیت 20 ساله فعالیت خود را ابتدا در زمینه های لباسشویی و یخچال شروع نمود و پس از چندین سال تجربه اقدام به جذب نیروهای ماهر در سایر زمینه های خدمات تعمیرات لوازم منزل نمود.

هم اینک این مجموعه یکی از شرکت های خدماتی برتر در زمینه ارائه سرویس به کلیه برندهای لوازم خانگی می باشد.

  

تماس با ما

آدرس کارگاه:تهران- تهران نو- خیابان باب زر تابی پلاک 53

شماره های تماس

مرکز 88475721-021

مرکز 77696700-021

شمال 22863018-021

شرق 77207658-021

غرب 44164246-021

جنوب وشهر ری:55052957-021

جنوب شرق:33824302-021

نقشه

تمامی حقوق سایت متعلق به 232 سرویس می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

منوی اصلی