توسعه: میثم احمدی | telegram.me/meysamv2

09390737683

علت خاموشی شعله ی اجاق گاز

علت خاموشی شعله ی اجاق گاز

232سرویس بعنوان تعمیرگاه و نمایندگی مجاز لوازم خانگی در ایران و با سالها سابقه کاری موفق در زمینه تعمیرات ماکروویو  و  جاروبرقی و همچنین ماشین لباسشویی و... با اطمینان کامل تعمیرات خود را به  تعمیر گاه مجاز در ایران به232سرویس بسپارید و مطمئن باشید که با تمام وجود پاسخ اطمینان شما را خواهیم داد.


روشن نماندن شعله های گاز چندین دلیل میتواند داشته باشد :

1-خراب بودن بوبین ها
2-عمل نکردن ترموکوپل ها
3-خراب بودن سیستم جرقه زن
4-عمل نکردن سنسور شعله ها

 مسدود شدن با باقی مانده های مواد غذایی

تجمع چربی و یا وجود تکه های خوراکی، یکی از رایج ترین علل روشن نشدن اجاق و مسدود نمودن جریان گاز به شمار می رود.

راه حل:

اول توری که بر روی شعله مشکل دار قرار دارد را بردارید. سپس کلاهک آن را از جایش خارج کنید. با پایه مهم و موم شده شعله نیز همین کار را انجام دهید. ممکن است نیاز باشد چند پیچ را باز کنید. محل را با استفاده از حوله گرم و نم دار تمیز کنید. پایه شعله را در سرکه یا آب گرم خیس کرده و هر گونه چربی را با استفاده از مسواک و برس پاک نمایید. در آخر، توسط خلال دندان و یا جریان هوا، سوراخ های شعلع را تمیز کنید.

وسایلی که برداشته اید را سر جایش قرار دهید. احتمالا مشکل شما برطرف شده و گاز روشن خواهد شد. اگر مسئله همچنان پابرجا بود، ممکن است پیچ خوردگی در منبع گاز و یا معضلی بزرگتر وجود داشته باشد. در این گونه موارد، تماس با یک تعمیرکار مجرب توصیه می گردد.

وجود نشتی و اتصال نامناسب در اجاق

به دلیل آن که اجزای قابل جا به جایی زیادی در بالای اجاق وجود ندارد، احتمال دارد در جریان ها نشتی و اتصال نامناسب رخ دهد؛ به خصوص هنگام نصب یا تمیز کردن. اگر سیم هایی که شعله را به ماژول کنترل (فندک) متصل می کنند ارتباط درستی نداشته باشند، جرقه لازم برای روشن شدن شعله ایجاد نخواهد شد.

راه حل:

در قدم اول، دوشاخه اجاق را از پریز درآورید تا جریان برق قطع شود. شبکه آهنی و کلاهک شعله مشکل دار را بردارید. پایه مهر و موم شده شعله را برداشته و به دنبال سیم های قطع شده و مشکل دار بگردید. آن ها را تعمیر نموده و جریان را برقرار سازید. پایه و دیگر اجزا را سر جایشان قرار داده، برق دستگاه را وصل کنید و دوباره اجاق را امتحان نمایید.

پيلوت خاموش مي شود

علت: مقدار گازي كه به پيلوت مي رسد كم است.

راه حل:

شعله پيلوت را مطابق آنچه كه توضيح داده شد تنظيم نماييد.

 خرابی فندک

اگر تمام کارهایی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم را انجام داده اید و مشکل همچنان پا بر جاست، ممکن است فندک گاز دچار مشکل شده باشد. یک راه ساده برای این که بفهمیم فندک نیاز به تعویض دارد یا خیر، این است که چراغ ها را خاموش کرده دستگیره آن را بچرخانیم. اگر جرقه به جای آبی روشن، نارنجی یا زرد رنگ بود، شما نیاز به تعویض فندک خواهید داشت.

راه حل:

گاز و برق اجاق را قطع کنید، کلاهک شعله را بردارید و با استفاده از پیچ گوشتی، پایه را جدا کنید. اتصال سیم هایی که از درون فندک بیرون آمده اند را قطع سازید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

این مرکز خدماتی با سابقه فعالیت 20 ساله فعالیت خود را ابتدا در زمینه های لباسشویی و یخچال شروع نمود و پس از چندین سال تجربه اقدام به جذب نیروهای ماهر در سایر زمینه های خدمات تعمیرات لوازم منزل نمود.

هم اینک این مجموعه یکی از شرکت های خدماتی برتر در زمینه ارائه سرویس به کلیه برندهای لوازم خانگی می باشد.

  

تماس با ما

آدرس کارگاه:تهران- تهران نو- خیابان باب زر تابی پلاک 53

شماره های تماس

مرکز 88475721-021

مرکز 77696700-021

شمال 22863018-021

شرق 77207658-021

غرب 44164246-021

جنوب وشهر ری:55052957-021

جنوب شرق:33824302-021

نقشه

تمامی حقوق سایت متعلق به 232 سرویس می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

منوی اصلی